intensywne opady deszczu
19°
18°
niedziela
Reklama
XXIV DNI KALET już za nami
01 czerwca 2024 r. | 09:35
0

W miniony weekend, od 24 do 26 maja 2024 r., odbywały się w naszym mieście tradycyjne Dni Kalet. Podczas trzy dniowego wydarzenia odwiedziło nas wielu naszych mieszkańców, ale także gości z gmin sąsiednich.
W piątek, jak co roku, dominował rock&roll. O godzinie 18.30 odbył się XI plenerowy Maraton Rock&Roll Swing Show Kalety, w którym wzięło udział 10. par tanecznych z całej Polski. Po długich i zaciętych zmaganiach na parkiecie, zwyciężyli reprezentanci grupy Rock Time działającej przy MDK Kalety: Karina Bronder i Krystian Chmielorz. Gratulujemy!

Pierwszy dzień świętowania Dni Kalet zakończył koncert grupy REGGAESIDE. W sobotę o godzinie 16.00 burmistrz Miasta Kalety Klaudiusz Kandzia oficjalnie otworzył XXIV Dni Miasta, po czym rozpoczął się koncert Miejskiej Orkiestry Dętej pod batutą Mariana Lisieckiego wraz z występami taneczno-wokalnymi Dziecięcego Zespołu Pieśni i Tańca Kalety. O godzinie 17.00 z przebojami muzycznymi wystąpił Edward Dworniczek. Następnie sceną zawładnął Zespół Pieśni i Tańca ŚLĄSK im. Stanisława Hadyny, który wystąpił z programem „A to Polska właśnie”. Trzeba przyznać, że artyści swoim występem zrobili niesamowite wrażenie na uczestnikach wydarzenia!
O godzinie 19.00 wystąpił zespół Magdalena Pal i Fanaberie, a zaraz po nim nadszedł czas na gwiazdę sobotniego wieczoru - zespół VIDEO, który niezwykle rytmiczną muzyką i znanymi przebojami bawił publiczność do późnych godzin wieczornych.

Niedziela, ostatni dzień świętowania, rozpoczęła się tradycyjnie od występów wokalnych najmłodszych artystów z terenu naszego miasta. Minifestiwal Piosenki Dziecięcej Przedszkolaków jak zwykle przyciągnął przed sceną tłumy mieszkańców. Swoje występy artystyczne zaprezentowali najmłodsi z miejskich przedszkoli w Kaletach i Miotku, a także placówek niepublicznych „Bystrzaki” oraz „Miluś”.
Po występach najmłodszych, o godzinie 16.00 zaprezentowały się grupy taneczne POWER DANCE działające przy MDK Kalety, mażoretki ENYA, a także uczniowie Niepublicznej Szkoły Muzycznej I stopnia KONIK w Kaletach. O godzinie 17.00 na scenie wystąpiła mieszkanka naszego miasta Dominika Ślimok z najpiękniejszymi coverami muzycznymi. Następnie publiczność miała okazję wysłuchać koncertów zespołów GOLDEN MIX, a także NOUMEN.
XXIV Dni Kalet zakończył koncert gwiazdy wieczoru OSKARA CYMSA.

Podczas Dni Kalet na terenie stadionu utworzona była Eko Strefa projektu LIFE „Śląskie. Przywracamy Błękit”, gdzie dla najmłodszych przygotowano bogaty zestaw zabaw i konkurencji związanych z tematyką czystego powietrza oraz zagrożeń związanych ze smogiem. Czekały liczne gry i zabawy ruchowe i artystyczne.
Boisko wielofunkcyjne opanowali natomiast miłośnicy sportowych zmagań. Strefa sportu, która utworzona została w tym miejscu przez kaletańską grupę Spartan Team Kalety cieszyła się ogromną popularnością nie tylko najmłodszych. W niedzielę odwiedzili nas także ratownicy tarnogórksiego WOPR-u.

Burmistrz Miasta Kalety Klaudiusz Kandzia pragnie serdecznie podziękować wszystkim osobom zaangażowanym w organizację XXIV Dni Kalet. Podziękowania dla dyrektora Miejskiego Domu Kultury w Kaletach Mariana Lisieckiego za sprawną i fachową organizację całego wydarzenia. Dziękujemy służbom porządkowym miasta, służbom energetycznym, służbom medycznym Przychodni Kaletańskiej, strażakom kaletańskiej OSP na czele z Kazimierzem Złotoszem, Henrykiem Złotoszem oraz Michałem Maruszczykiem, funkcjonariuszom Komisariatu Policji w Kaletach, gospodarzom stadionu miejskiego, Rodzinnemu Centrum Sportu Koski Trenuje, wychowawcom i dyrektorom placówek oświatowych, którzy przygotowywali najmłodszych do występów artystycznych oraz firmie nagłaśniającej, która dbała o widowiskowość całej imprezy.

Dziękujemy także wszystkim sponsorom, którzy wsparli nas finansowo. Sponsorami XXII Dni Kalet byli:
HEMARPOL Trade Sp. z o.o. Sp.k, ZPHU MAŁRO, Bank Polski Powszechna Kasa Oszczędności, Odlewy Precyzyjne Sp. z o.o. Sp. k., Hotel Pałac Czarny Las, Zakład Masarski "WIĘCEK" Sp.J. Dariusz i Klaudiusz Więcek, P.F.H.U Framar – Kalety, PPHU Meble WANAT Woźniki, , Firma El-Vid Sp. z o.o., TAKA RYBA– Grill Bar Ichtiopark, Sklep Rybny, Restauracja Gościnna, Restauracja Casyno, Restauracja Szafran, ALMO Adam Olszowski, Auto Shoł Sp. J., JAN TRANS Skład Węgla, Górnośląskie Przedsiębiorstwo Wodociągów S.A., Słoneczna Energia Kalety Sp. z o.o., MRYKA – Międzynarodowe Usługi Pogrzebowe, Firma Wielobranżowa STOLKO TARTAK, Sala Bankietowa i Restauracja pod Pałacem, Browar Śląsk Koszęcin, Wojciech i Honorata Pilarscy Transport Samochodowy.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *