lekkie zachmurzenie
czwartek
Reklama
gazyfikacja kalet
Postęp prac projektowych dotyczących gazyfikacji Kalet
24 lutego 2021 r. | 07:09
0

Przypomnijmy, że 17 lipca 2019 r. w siedzibie Urzędu Miejskiego w Kaletach, podpisano dokument, na który nasze miasto czekało od dawna. Ziemowit Podolski - dyrektor Oddział Zakładu Gazowniczego w Zabrzu oraz przedstawiciel firmy I-PROJEKT z Gliwic podpisali umowę na wykonanie dokumentacji projektowej dla budowy sieci gazowej średniego ciśnienia w Kaletach.

Firma z Gliwic na wykonanie projektu gazyfikacji naszego miasta ma 32 miesiące. W ramach zadania zaprojektowane zostanie w Kaletach 27 kilometrów sieci gazociągowej, która swój początek będzie miała w Bibieli. Projekt gazyfikacji obejmie całe miasto, od Miotka do Drutarni.

Pomysłodawcą idei gazyfikacji naszego miasta był Burmistrz Klaudiusz Kandzia, który wraz z ówczesnym przewodniczącym Rady Miejskiej Eugeniuszem Ptakiem prowadzili intensywne działania lobbingowe w tej sprawie. Firma I-PROJEKT na dzień dzisiejszy posiada zgodę na lokalizację gazociągu w pasie drogi wojewódzkiej nr 908, 912. Zgody dla właścicieli działek prywatnych w pasie dróg gminnych zostały w pierwszej kolejności rozesłane listownie. Obecnie trwają prace terenowe.

Aktualnie ustalona jest trasa przebiegu gazociągu z PKP. Trwają uzgodnienia przebiegu gazociągu poprzez tereny należące do Miasta Kalety. Zgodnie z umową firmie na wykonanie projektu pozostał jeszcze rok, marzec 2022 r. jest umownym terminem wykonania projektu.Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *