słabe opady deszczu
sobota
Reklama
Dobry wynik Kalet w „Rankingu wydatków na ochronę powietrza i klimatu”
20 grudnia 2022 r. | 07:59
0

W rankingu wydatków na ochronę powietrza i klimatu przez samorządy 2018–2021 tygodnika „Wspólnota” Miasto Kalety zajęło 140 pozycję z wydatkami w latach 2018 -2021 w zł per capita na poziomie 167,424 zł.

Kalety zajęły 2 miejsce w powiecie tarnogórskim oraz 16 w województwie śląskim w kategorii w której byliśmy klasyfikowani czyli: „Miasteczka”, w której uwzględnionych zostało 564 samorządów.

Autorzy opisują ranking następująco: „W naszym zestawieniu bierzemy pod uwagę wszystkie wydatki w rozdziale 90005 poniesione w ostatnich czterech latach (2018–2021) podzielone przez liczbę mieszkańców jednostki samorządu terytorialnego. (...)wydatki na ochronę powietrza ponoszą głównie samorządy gminne.

Wprawdzie w minionych czterech latach pojawiły się one także w budżetach 14 województw, ale w porównaniu z gminami wielkość tych nakładów była minimalna. Zajmujące pierwsze miejsce w zestawieniu woj. śląskie przeznaczyło na ten cel zaledwie kilkanaście złotych na mieszkańca, zdecydowanie mniej niż ponad połowa wszystkich gmin. W przypadku powiatów takie wydatki pojawiają się w mniej niż co czwartym samorządzie. Jeśli chodzi o gminy to wydatki na ochronę powietrza i klimatu występują w ponad 2200 jednostkach.”

ZOBACZ RANKINGDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *