pochmurnie
20°
19°
sobota
Reklama
Tylko wczoraj 50 kierowców przekroczyło prędkość
10 lipca 2019 r. | 11:27
0

Policjanci z Tarnowskich Gór dbający o bezpieczeństwo na drogach przeprowadzili działania „Kaskadowy pomiar prędkości”. Była to kolejna edycja cyklicznie powtarzanej ogólnopolskiej akcji, ukierunkowanej na ujawnianie kierowców łamiących w tym zakresie przepisy ruchu drogowego. Działania rozpoczęły się wczoraj i trwały do późnych godzin wieczornych. Tarnogórska drogówka ujawniła 50 przypadków przekroczenia dopuszczalnej prędkości przez kierujących.

Łamanie przepisów ruchu drogowego to niewątpliwie najczęstsza przyczyną wypadków i kolizji, a także występowania zagrożenia na drogach. W szczególności dotyczy to nieprzestrzegania dozwolonych prędkości jazdy. Brawura za kierownicą może skończyć się tragicznie nie tylko dla kierującego. Nierzadko cierpią pasażerowie, inni użytkownicy dróg i piesi. Wypadek drogowy to również tragedia dla rodziny i najbliższych poszkodowanego. Dlatego też na terenie całego kraju policjanci drogówki przeprowadzili dziania pn. „Kaskadowy pomiar prędkości”. Akcja ukierunkowana była na ujawnianie kierowców poruszających się z nadmierną prędkością. Kontrole prowadzone były z wykorzystaniem wideorejestratorów oraz ręcznych mierników prędkości.

Również policjanci z Tarnowskich Gór dbający o bezpieczeństwo na drogach wzięli udział w działaniach. Wczoraj od godziny 6.00 do 22.00 w różnych rejonach powiatu tarnogórskiego kontrolowali prędkość z jaką poruszali się kierujący. Niestety kolejny raz okazało się, że na naszych drogach nie brakuje osób, które umyślnie łamią przepisy, narażając na niebezpieczeństwo siebie i innych uczestników ruchu drogowego. Podczas działań, policjanci skontrolowali 59 pojazdów i ujawnili 50 przypadków przekroczenia dopuszczalnej prędkości.

Pamiętajmy, że dobra pogoda i prosta droga nie upoważniają kierujących do przekraczania dozwolonej prędkości. Na drodze, gdzie sytuacja jest bardzo często dynamiczna, może dochodzić do wielu niebezpiecznych i nagłych sytuacji, w których zmuszeni będziemy do natychmiastowej reakcji. Nadmierna prędkość może być czynnikiem, który spowoduje, że nie będziemy w stanie opanować prowadzonego pojazdu, a tym samym przyczynimy się do tragicznego w skutkach zdarzenia.

Po raz kolejny apelujemy więc o rozwagę i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Tego typu wzmożone działania kontrolne będą kontynuowane. /KPP w Tarnowskich Górach/Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *