bezchmurnie
czwartek
Reklama
Tor rolkowy w Kaletach. Nowa atrakcja już otwarta
15 czerwca 2019 r. | 11:28
0

Wczoraj na stadionie przy ulicy Fabrycznej w Kaletach odbyło się uroczyste otwarcie toru rolkowego. 

Początkowo koszt budowy oszacowano na 300 tys. zł. Pieniądze na ten projekt zostały zdobyte w konkursie zorganizowanym przez Stowarzyszenie LGD Leśna Kraina Górnego Śląska. Miasto dołożyło do budowy 80 tys. zł.

Burmistrz Klaudiusz Kandzia
Wszystko co piękne rodzi się bólach. Tor rolkowy również rodził się w bólach, dlatego, że ogłaszaliśmy pięć postępowań przetargowych, które nie przynosiły z różnych powodów rozstrzygnięcia. Bo albo oferty były za drogie, przekraczały wartość zabezpieczonych środków, albo tych ofert nie było w ogóle. W ostatniej fazie realizacji tych przetargów, wpadliśmy na pomysł, żeby zmienić kolor projektowanego toru rolkowego, zdecydowaliśmy o tym, że nie będzie on w kolorze niebieskim, tak jak zaprojektowaliśmy. I to okazało się, że był to czynnik najbardziej cenotwórczy i w ostatnim postępowaniu przetargowym wpłynęły nam cztery oferty. Te oferty oscylowały między najtańszą ofertą 379 tys. zł a 950 tys. zł. Były cztery oferty, oczywiście wybraliśmy najtańszą za prawie 380 tys. zł.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *