zachmurzenie umiarkowane
środa
Reklama
Fot. zsap.art.pl
Mieszkaniec Kalet zaprojektował grę i wygrał konkurs międzynarodowy
14 czerwca 2019 r. | 14:15
0

Michał Kolano, ubiegłoroczny absolwent Publicznego Gimnazjum im. ks. Pawła Rogowskiego w Kaletach, wygrał międzynarodowy konkurs Lag Arena.

Konkurs był skierowany do uczniów szkół ponadpodstawowych z Polski, Czech i Słowacji, interesujących się procesem twórczym związanym z projektowaniem gier video. Polegał na wymyśleniu gry na zadany temat – „Cyberrobak”. Michał stworzył scenariusz gry, zaprojektował postacie, środowisko gry, mechanikę, działanie, a następnie osadził całość w silniku gry. Jego projekt WORMGROWER został doceniony przez międzynarodowe jury i zdobył 29,3 na 30 możliwych punktów.

Michał, w związku z wygraną, miał również okazję uczestniczyć w tygodniowych warsztatach projektowania gier video, które odbywały się na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach . Pracował tam jako członek jednej z drużyn międzynarodowego zespołu studentów.

5 czerwca 2019 r. na Rynku w Cieszynie, podczas oficjalnego podsumowania Festiwalu Sztuki i Gier Niezależnych LAG, odbyło się uroczyste wręczenie nagród. Michał zdobywając I miejsce, oprócz nagród rzeczowych, otrzymał indeks na studia na kierunku projektowanie gier i przestrzeni wirtualnej na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Śląskiego.

Zrelacjonował Krzysztof Lisiecki

źródło: UG KaletyDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *