bezchmurnie
czwartek
Reklama
Zrealizuj projekt „DESZCZOWEGO OGRODU” w Kaletach
25 marca 2021 r. | 06:53
0

Miasto Kalety jest w trakcie opracowania gminnego planu adaptacji do zmian klimatu. Jest to nowy wątek w polityce rozwojowej gmin, który ze względu na skalę problemu, nie może być w dzisiejszych czasach pomijany.

Wdrożenie takiego planu na obszarze Kalet poprawi bezpieczeństwo mieszkańców i zwiększy ochronę przed szkodliwymi skutkami zmian klimatu. Dokument ten będzie także wyznaczał zadania, na które finansowanie możliwe będzie do pozyskania m.in. z nowej perspektywy unijnej 2021-2027. Przedsięwzięcia te związane będą przede wszystkim z obniżeniem emisyjności oraz adaptacji do zmian klimatu w miastach, w tym tworzenia „zielono-niebieskiej” infrastruktury oraz systemów zagospodarowania wód opadowych.

Uwzględniając powyższe, Miasto Kalety planuje realizację projektu zagospodarowania dużego terenu miejskiego na osiedlu przy ul. 1 Maja, potocznie zwanego „laskiem osiedlowym”. Zarys koncepcyjno-urbanistyczny tego miejsca został już opracowany przy okazji sporządzania w 2018 r. Lokalnego Programu Rewitalizacji Miasta Kalety. Należałoby jedynie uaktualnić gotowy projekt architektoniczny uwzględniając „niebieską infrastrukturę” oraz zagospodarowanie wód opadowych z budynków wielorodzinnych na pobliskim osiedlu. I tutaj ogłaszamy otwarty konkurs na wykonanie „deszczowego ogrodu” uwzględniającego zagospodarowanie wspomnianych wyżej wód opadowych z różnymi formami zieleni.

Najbardziej kreatywne i ciekawe pomysły trafią do ostatecznego projektu zagospodarowania „lasku osiedlowego”. Termin nadsyłania prac mija 30 marca 2021 r. Poniżej zamieszczamy regulamin konkursu oraz mapkę z wizualizacją terenu.

REGULAMIN KONKURSU
FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY
MAPKA SYTUACYJNA
LEGENDADodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *