intensywne opady deszczu
19°
18°
niedziela
Reklama
Znowu środki europejskie dla Kalet. Wartość projektu to ponad milion złotych!
24 stycznia 2022 r. | 19:48
0

Niedawno zakończyła się realizacja projektu kompleksowej termomodernizacji trzech budynków wielorodzinnych w naszym mieście - przy ul. 1 Maja 21, Fabrycznej 25 oraz Sienkiewicza 9.

W czwartk przyszła informacja, że miasto pozyskało kolejną dotację, tym razem w wysokości 815.602,59 zł., na realizację podobnej inwestycji. Nowy projekt obejmuje wykonanie termomodernizacji budynków wielorodzinnych będących w zasobach Miasta Kalety przy ul. 1 Maja 3, ul. Ks. Drozdka 31 oraz ul. Dębowej 23 i 25.

W budynkach tych przeprowadzone zostaną prace związane z ociepleniem przegród zewnętrznych i wewnętrznych, wymianą stolarki okiennej i drzwiowej, a także izolacją stropów i poddaszy. Prace budowlane zgodnie z założeniami mają się rozpocząć i zakończyć w 2022 roku.

Projekt pn. “Poprawa efektywności energetycznej poprzez kompleksową termomodernizację budynków wielorodzinnych w Kaletach ul. Dębowa, ul. 1 Maja, ul. Ks. Drozdka” w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko jest kolejnym zadaniem tego typu realizowanym przez kaletański samorząd, który ma znacząco wpłynąć na poprawę jakości powietrza w naszym mieście. Całkowita wartość projektu to 1.044.380,84 zł.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *