słabe opady deszczu
sobota
Reklama
Zmiany w Programie Czyste Powietrze już od 1.04.2024r.
05 lutego 2024 r. | 17:34
0

W związku z rosnącym zainteresowaniem pompami ciepła oraz innymi urządzeniami, na rynku pojawiło się wiele nieuczciwych firm.

Jak łatwo się domyślić nie miały one wymaganych parametrów technicznych, dlatego też NFOŚiGW informuje, iż od 1.04.2024 r. nastąpią zmiany w Programie Priorytetowym Czyste Powietrze. Zmiany te mają na celu ochronę beneficjentów i zapewnienie, że dofinansowanie w ramach PPCP będzie można uzyskać tylko na urządzenia o potwierdzonej jakości.

Kosztem kwalifikowanym w ramach programu będą mogły być wyłącznie urządzenia wpisane na listę zielonych urządzeń i materiałów (ZUM), która jest dostępna na stronie internetowej https://lista-zum.ios.edu.pl/.

Lista ta stanowi pomoc dla wnioskodawców „Czystego Powietrza” w wyborze urządzeń i materiałów kwalifikujących się do dofinansowania. Na liście tej znajdują się urządzenia, które są zgodne z obowiązującymi normami i na które przysługują dotacje. Zakup urządzenia spoza listy nie będzie kosztem kwalifikowanym do otrzymania dofinansowania

Wymóg ten nie dotyczy wniosków złożonych do 31 marca. Więcej informacji na stronie: https://czystepowietrze.gov.pl/Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *