bezchmurnie
czwartek
Reklama
Zanocuj w kaletańskim lesie
11 maja 2021 r. | 06:43
0

Gdzie jak nie w Leśnym Zakątku Śląska? Tylko Kalety oferują tak rozległe tereny leśne, które zajmują przeszło 80% powierzchni miasta.

Dlatego, aż 46 hektarów Kaletańskich lasów znalazło się w programie Lasów Państwowych pn. "Zanocuj w lesie". Lasy Państwowe wyznaczyły w każdym z 429 nadleśnictw specjalne obszary leśne, gdzie miłośnicy nocowania w lesie mogą uprawiać swoje hobby bez obaw o naruszenie ustawy o lasach. To efekt pilotażowego programu, który odbywał się przez ostatni rok.

Jego rezultaty okazały się przełomowe, dlatego leśnicy postanowili, że obszarów do nocowania na dziko w lesie będzie jeszcze więcej i zostaną wprowadzone na stałe. Nowe miejsca są do dyspozycji odwiedzających od 1 maja tego roku. Leśnicy będą dążyć do tego, aby w każdym nadleśnictwie teren, gdzie można zanocować na dziko liczył ok. 1500 ha. W naszych lasach znajduję się wiele ciekawych miejsc dla pasjonatów spędzania w ten sposób nocnego czasu na łonie natury. Regulamin korzystania z programu znajduje się na stronie:

https://www.lasy.gov.pl/pl/turystyka/program-zanocuj-w-lesie/regulamin-korzystania-z-obszarow-objetych-programemDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *