bezchmurnie
17°
12°
wtorek
Reklama
Zakończono termomodernizację kolejnego obiektu
18 listopada 2022 r. | 05:52
0

15 listopada 2022 r. odbył się odbiór prac w ramach projektu „Przeciwdziałanie niskiej emisji poprzez kompleksową termomodernizację budynku celu publicznego w mieście Kalety”. Zadanie polegało na wykonaniu kompleksowej termomodernizacji budynku Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Kaletach.

W ramach inwestycji m.in. ocieplono ściany tego obiektu, wymieniono stolarkę okienną i drzwiową, a także zamontowano instalację fotowoltaiczną o mocy 6,5 kWp. W pierwszym etapie tego przedsięwzięcia przebudowana została także kotłownia, a stare piece węglowe zastąpione zostały źródłem gazowym ze specjalnie dostarczonego przez Spółkę Gazownictwa tzw. zasilania wyspowego. Teraz budynek przy ulicy Rogowskiego w niczym już nie przypomina tego emisyjnego obiektu, który jeszcze niedawno potrafił zanieczyścić powietrze w dużej części Jędryska.

W odbiorze prac wziął udział burmistrz Miasta Kalety Klaudiusz Kandzia, przewodnicząca Rady Miejskiej Janina Perz wraz z radnymi Ireną Nowak, Barbarą Przybyła, Michałem Brol, Krzysztofem Rogoczem, Ryszardem Sendel, Kazimierzem Złotoszem, a także wykonawca robót oraz inspektor nadzoru inwestorskiego.

Przypomnijmy, że na realizację tej inwestycji Miasto Kalety pozyskało ponad 1,5 miliona złotych z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020.

Przed:

Po:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *