intensywne opady deszczu
19°
18°
niedziela
Reklama
Zakończenie roku szkolnego 2021/2022 w kaletańskich placówkach oświatowych
28 czerwca 2022 r. | 07:00
0

24 czerwca 2022 roku, w kaletańskich placówkach oświatowych odbyły się uroczyste apele związane z zakończeniem roku szkolnego 2021/2022.

Na zaproszenie dyrektorów, gron pedagogicznych oraz uczniów, we wszystkich uroczystościach uczestniczyli przedstawiciele władz miasta Kalety: burmistrz Klaudiusz Kandzia, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Alojzy Rupik oraz radni Irena Nowak, Dawid Wolnik i Krzysztof Rogocz.

Jako pierwsze zakończenie roku szkolnego oraz pożegnanie absolwentów świętowano w placówce oświatowej w Miotku. Następnie na placu apelowym Publicznej Szkoły Podstawowej w Kaletach swoje świadectwa odebrali uczniowie tej szkoły. Godzinę później, w Miejskim Domu Kultury w Kaletach, odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego klas VIII Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1.

Burmistrz złożył serdeczne podziękowania dyrektorom placówek, gronu pedagogicznemu oraz pracownikom obsługi za całoroczną pracę. Szczególne podziękowania za długoletnią i wytężoną pracę złożył dyrektorowi PSP nr 1 pani Dorocie Mańczak, która z końcem sierpnia tego roku przechodzi na zasłużoną emeryturę.

Uczniom oraz absolwentom życzył dalszych sukcesów edukacyjnych oraz radosnych, udanych i bezpiecznych wakacji. Absolwentów gimnazjów i szkół podstawowych prosił, aby pamiętali o Kaletach i godnie reprezentowali nasze miasto w miejscach, do których udadzą się zgłębiać wiedzę.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *