pochmurnie
20°
19°
sobota
Reklama
Zakończenie projektu polsko-czeskiego „Dobre rady na odpady”
24 sierpnia 2021 r. | 07:00
0

W ubiegłym tygodniu, delegacja z Kalet wzięła udział w zakończeniu projektu edukacyjnego pn. „Dobre rady na odpady”, który odbył się w Vitkovie.

Liderem tego projektu było nasze czeskie miasto partnerskie. Celem zadania była przede wszystkim edukacja w zakresie gospodarki odpadami oraz zwiększenie świadomości społecznej dotyczącej sortowania odpadów. W ramach projektu na terenie naszego miasta prowadzone były w ubiegłym roku m.in. konkursy plastyczne dla dzieci w wieku szkolnym, a finalnie prace te znalazły się w kalendarzu polsko-czeskim na 2021 rok.

Zakończenie projektu odbyło się w formie pikniku w Geoparku na terenie Vitkova. Uczestniczyła w nim grupa Seniorów z naszego miasta reprezentujących Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne, a także kaletańscy radni: przewodnicząca Janina Perz, Irena Nowak, Michał Brol, Krzysztof Rogocz, Zygmunt Mirowski oraz Grzegorz Krupa. Z ramienia władz Miasta Kalety w wydarzeniu wziął udział burmistrz Klaudiusz Kandzia.

W trakcie pikniku, chcąc promować ochronę środowiska, Miasto Kalety na swoim stoisku rozdawało mieszkańcom Vitkova sadzonki drzewek iglastych, które przywiezione zostały ze szkółki leśnej w Jędrysku. Zadanie zrealizowane zostało z udziałem środków pochodzących z Unii Europejskiej, jakie miasto Vitkov pozyskało z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu INTERREG V-A Republika Czeska – Polska 2014-2020.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *