pochmurnie
20°
19°
sobota
Reklama
Zakończenie drugiego etapu budowy „Miotkowskiego rynku”
19 sierpnia 2020 r. | 07:00
0

17 sierpnia 2020 r. odbył się odbiór końcowy prac związanych z wykonaniem II etapu budowy parkingu w Miotku.

Druga część rewitalizacji zdegradowanej przestrzeni publicznej objęła utwardzenie terenu z kostki brukowej w obrębie cmentarza wraz z wyznaczeniem miejsc postojowych, wykonanie odwodnienia oraz oświetlenia w technologii LED. Wykonawcą robót było przedsiębiorstwo P.U.H. BUD-MET BIS z Panek. W odbiorze uczestniczył burmistrz Miasta Kalety Klaudiusz Kandzia, przewodnicząca Rady Miejskiej Janina Perz, wiceprzewodniczący Alojzy Rupik, inspektor nadzoru, projektanci: p. Anna Sprot i p. Henryk Dragon, przedstawiciele wykonawcy oraz Urzędu Miejskiego w Kaletach. Koszt robót brutto wyniósł 392.327,84 zł.

Inwestycja budowy „Miotkowskiego rynku” podzielona została na dwa etapy. W ubiegłym roku zakończony został pierwszy etap budowy parkingu w obrębie kościoła wraz z wykonaniem oświetlenia oraz uzupełnieniem elementami małej architektury na tym terenie. Do zrealizowania została część rekreacyjna całej inwestycji. Koncepcja architektoniczna zakłada wybudowanie mini muszli koncertowej wraz z ławeczkami dla widowni oraz kręgiem tanecznym. Część rekreacyjna oddzielona będzie od parkingu pasem zieleni. Staną również elementy małej architektury tj. ławki i stojaki na rowery.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *