mgła
czwartek
Reklama
Wydział Ochrony Środowiska w akcji!
22 czerwca 2022 r. | 07:00
0

Ekodoradca wraz z pracownikami Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami Komunalnymi prężnie działają w terenie. Wydawać by się mogło, że mieszkańcy miasta doskonale znają obowiązki jakie zostały narzucone na nas wszystkich dotyczące uchwały antysmogowej oraz właściwej segregacji odpadów.

Spore grono mieszkańców naszego miasta dba o środowisko i jakość powietrza, jednakże nie są to wszyscy. Wiele osób segreguje odpady prawidłowo, wybierając właściwe kolory pojemników. Natomiast część nie chce się podporządkować tym zasadom, z uwagi na przeświadczenie, że to niewiele zmienia w temacie zaśmiecenia środowiska oraz czystego powietrza i zdarza się tak, że odpady te spalane są w przydomowych kotłach, co oczywiście jest niedopuszczalne.

W związku z czym, pracownicy urzędu postanowili poedukować trochę naszych mieszkańców i wręczyli im ulotki informujące o możliwych formach wsparcia finansowego do wymiany nieefektywnych źródeł ciepła oraz zasad prawidłowej segregacji odpadów, a to wszystko po to, aby uniknąć sytuacji, w której mieszkańcy będą spalać odpady w swoich kotłach trując tym samym powietrze, które przecież jest tak niezwykle cenne!Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *