zachmurzenie umiarkowane
15°
14°
poniedziałek
Reklama
Wpadł podczas kontroli drogowej
06 lipca 2020 r. | 17:52
0

Mowa o mężczyźnie, który jadąc samochodem na obcych numerach rejestracyjnych, został zatrzymany przez policjantów z Kalet. Mundurowi skontrolowali pojazd, którym według posiadanych informacji miał poruszać się mężczyzna poszukiwany do odbycia kary więzienia. Jak się okazało, był to dopiero początek kłopotów 28-latka.

Policjanci z Kalet zatrzymali do kontroli drogowej opla vivaro, którym miał się poruszać poszukiwany mężczyzna. Po sprawdzeniu tożsamości kierowcy okazało się, że podejrzenia mundurowych były słuszne. Za 28-latkiem sąd wydał nakaz doprowadzenia do zakładu karnego celem odbycia kary zastępczej. Mieszkaniec Belgii nie zapłacił grzywny, którą sąd zamienił na karę więzienia. Zatrzymany twierdził, że grzywnę zapłacił, ale nie miał na to żadnego potwierdzenia, więc trafił na komisariat policji.

Podczas wykonywania czynności, policjanci zwrócili uwagę na podejrzane zachowanie 28-latka. Mężczyzna sprawiał wrażenia, jakby był pod wpływem środków odurzających. Mundurowi znaleźli przy nim amfetaminę i marihuanę. Po nocy spędzonej w policyjnej celi mężczyzna usłyszał zarzut posiadania narkotyków, za co grozi mu do 3 lata więzienia. Ponadto policjanci z Kalet ustalają, czy mieszkaniec Belgi w chwili kiedy kierował oplem, również znajdował się pod wpływem narkotyków.

Źródło: KPP Tarnowskie GóryDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *