intensywne opady deszczu
19°
18°
niedziela
Reklama
Wojewódzkie Pogotowie Ratunkowe od nowego roku przejmuje całkowite koszty funkcjonowania stacji w Kaletach
15 września 2020 r. | 07:00
0

Współpraca pomiędzy Gminą Kalety a Wojewódzkim Pogotowiem Ratunkowym w Katowicach trwa od 5 września 2013 r., kiedy to zawarta została umowa udostępnienia prywatnego lokalu położonego w Kaletach przy ul. Gwoździa 25 w celu lokalizacji i prowadzenia stacji pogotowia.

Z tytułu czynszu dzierżawy lokalu, który gmina udostępnia od 1 stycznia 2014 r. na wyżej wymieniony cel, Gmina Kalety poniosła dotąd wydatki w kwocie około 300.000 zł.
W związku z tak dużym dotychczasowym zaangażowaniem gminy w realizację zadania samorządu województwa, burmistrz Klaudiusz Kandzia wystąpił do dyrektora Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego z wnioskiem aby od 1 stycznia 2021 r. całkowite koszty swojego funkcjonowania ponosiło pogotowie.

Dzięki wsparciu Pani Izabeli Domogały – Członka Zarządu Województwa Śląskiego w negocjacjach oraz pozytywnemu nastawieniu Pana Łukasza Pach - dyrektora Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego, od nowego roku Wojewódzkie Pogotowie Ratunkowe przejmie całkowite koszty funkcjonowania stacji w Kaletach.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *