słabe opady deszczu
sobota
Reklama
Wieczór poetycki w Miejskim Domu Kultury
22 listopada 2021 r. | 21:37
0

11 listopada 2021 r. w Miejskim Domu Kultury w Kaletach odbyła się inauguracja tomiku wierszy pt. „Dla Ciebie Tato”. Pozycja wydana została dzięki środkom pozyskanym z Programu Dom Kultury+ i jest kontynuacją pierwszej części tomiku pn. „Dla Ciebie Mamo”.

Autorkami wierszy są nasze rodzime poetki p. Maria Rogocz, p. Małgorzata Brol, p. Anna Dudek i p. Laurencja Wons, a także p. Agata Kostka, która dopiero debiutuje w tej roli.
Wieczór poetycki, podczas którego autorzy recytowali swoje utwory uświetniony został także występem muzycznym. W wydarzeniu wziął udział burmistrz miasta Kalety Klaudiusz Kandzia, przewodnicząca Rady Miejskiej Janina Perz, wiceprzewodniczący Alojzy Rupik, radny powiatowy Eugeniusz Ptak, delegacja gości z partnerskiego Vitkova, a także uczniowie kaletańskich szkół podstawowych wraz z rodzicami.

Burmistrz Miasta pogratulował kaletańskim poetom wspaniałego tomiku wierszy podkreślając jak ważny udział w życiu kulturalnym naszego miasta ma poezja. Podziękował również dyrektorowi Miejskiego Domu Kultury w Kaletach Marianowi Lisieckiemu za organizację wydarzenia.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *