zamglenie
-1°
poniedziałek
Reklama
Wiatrak na wyspie rozbłysnął zieloną energią
02 września 2020 r. | 06:42
0

Odrestaurowany niedawno symbol Zielonej – drewniany wiatrak znajdujący się na wyspie dolnego zbiornika wodnego – doczekał się przysłowiowej „wisienki na torcie”.

Po gruntownym remoncie jego poszycia, dachu oraz skrzydeł, wiatrak został oświetlony lampami ledowymi zasilanymi odnawialnym źródłem energii. Dzięki temu iluminacja jest ekologiczna i przyjazna środowisku.

Trzeba przyznać, że wiatrak prezentuje się teraz naprawdę imponująco. Szczególnie wieczorami, kiedy zachęca do romantycznych spacerów brzegiem jeziora. W przyszłości planowane jest także uruchomienie innowacyjnego promu linowego napędzanego siłą własnych mięśni, którym będzie można dopłynąć na wyspę.Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *