mgła
16°
11°
czwartek
Reklama
Wiatrak na wyspie rozbłysnął zieloną energią
02 września 2020 r. | 06:42
0

Odrestaurowany niedawno symbol Zielonej – drewniany wiatrak znajdujący się na wyspie dolnego zbiornika wodnego – doczekał się przysłowiowej „wisienki na torcie”.

Po gruntownym remoncie jego poszycia, dachu oraz skrzydeł, wiatrak został oświetlony lampami ledowymi zasilanymi odnawialnym źródłem energii. Dzięki temu iluminacja jest ekologiczna i przyjazna środowisku.

Trzeba przyznać, że wiatrak prezentuje się teraz naprawdę imponująco. Szczególnie wieczorami, kiedy zachęca do romantycznych spacerów brzegiem jeziora. W przyszłości planowane jest także uruchomienie innowacyjnego promu linowego napędzanego siłą własnych mięśni, którym będzie można dopłynąć na wyspę.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *