bezchmurnie
czwartek
Reklama
Wernisaż prac najmłodszych kaletańskich artystów
16 listopada 2021 r. | 06:46
0

We wtorek, 9 listopada 2021 r., w siedzibie Miejskiego Domu Kultury w Kaletach odbył się wernisaż powarsztatowy prac wykonanych przez dzieci z kaletańskich szkół podstawowych w ramach projektu realizowanego przez nasz MDK pn. „Jeszcze bardziej kulturalne Kalety”.

Integracyjne warsztaty plastyczne prowadzone były dla najmłodszych w ubiegłym tygodniu przez kaletańską grupę Inspiracje. Wzięło w nich udział 33 dzieci, które pod fachowym okiem p. Zenony Krzywańskiej, p. Hildegardy Mazur, p. Doroty Kłosek, p. Ewy Wicher, p. Sabiny Howaniec i p. Gerarda Mazura - mogły rozwijać swoje pasje artystyczne.

Wtorkowy wernisaż, w którym wzięli udział przede wszystkim rodzice młodych pasjonatów sztuki oraz członkowie grupy Inspiracje, otworzył burmistrz miasta Kalety Klaudiusz Kandzia. Podziękował on dzieciom za liczny udział w projekcie oraz przede wszystkim grupie Inspiracje, która z wielkim zaangażowaniem i chęcią podjęła się pracy z najmłodszymi. Dzięki temu mieli oni okazję do rozwijania swoich zainteresowań, a może wkrótce nawet zasilić szeregi naszych rodzimych artystów.

Na wczorajszej wystawie zaprezentowane zostały również najnowsze prace poplenerowe wykonane przez członków grupy Inspiracje. W wydarzeniu wziął udział także radny Rady Miejskiej w Kaletach Jerzy Kloze.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *