pochmurnie
20°
19°
sobota
Reklama
ichtiopark w Kaletach
Wakacje w Kaletach – Zielona i Ichtiopark!
30 lipca 2019 r. | 08:25
0

22 lipca 2019 r. odbył się odbiór końcowy prac związanych z utworzeniem pasieki edukacyjnej, która powstała na terenie kaletańskiego Ichtioparku.

Przestronny, drewniany budynek, kryje w sobie wiele ciekawostek z dziedziny pszczelarstwa. Największą atrakcją edukacyjnej pasieki jest niewątpliwie duży, oszklony ul pokazowy, gdzie odwiedzający będą mieli możliwość podpatrzeć prawdziwe pszczoły podczas pracy. Owady będą wlatywać do ula za pomocą specjalnego rękawa – tak, aby edukacja była bezpieczna zarówno dla turystów jak i dla pszczół.
W pasiece znajduje się także drewniany ul zabawowo-dydaktyczny dla najmłodszych z ruchomymi, kolorowymi elementami, a także autentyczny kombinezon pszczelarski z kapeluszem. Na ścianach pomieszczenia zawisło osiem tablic edukacyjnych, z których o pszczelarstwie dowiemy się niemal wszystkiego, a przed budynkiem pasieki utworzono ścieżkę edukacyjną z dwiema grami terenowymi.

W ramach zadania zakupiony został także sprzęt multimedialny, który wkrótce również będzie na wyposażeniu pasieki edukacyjnej. Jest to m.in. tablica interaktywna oraz okulary VR 360º, które przenoszą w wirtualną rzeczywistość życia pszczoły miodnej. W planach jest dalszy rozwój tego miejsca. Z początkiem wiosny wprowadzone zostaną do ula pszczoły, a także wykonany zostanie pokaźny ogród z roślinami miododajnymi.
Środki na realizację tego zadania w wysokości przeszło 45.000 zł. Miasto Kalety pozyskało z Programu Operacyjnego Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 - 2020.

Zachęcamy do spędzania aktywnego wypoczynku nad zbiornikami wodnymi w Zielonej lub w kaletańskim Ichtioparku!

W Zielonej, w godzinach od 11.00 do 19.00 czeka wypożyczalnia sprzętu wodnego oraz rowerów trekkingowych. W Ichtioparku natomiast, w sobotę i niedzielę w godzinach 14.00 – 20.00, a od poniedziałku do piątku w godzinach 15.00 – 20.00 będzie możliwość bezpłatnego wypożyczenia sprzętu wędkarskiego i pod okiem opiekuna parku sprawdzić swoje umiejętności w łowieniu ryb.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *