pochmurnie
20°
19°
sobota
Reklama
W Zielonej odbyła się druga Noc Świętojańska
19 czerwca 2023 r. | 21:42
0

W piątek, 16 czerwca 2023 r., na plaży przy górnym zbiorniku wodnym w Zielonej odbyła się druga Kaletańska Noc Świętojańska. Wydarzenie rozpoczęło się o godzinie 18.30 występami artystycznymi uczniów Przedszkola i Szkoły Podstawowej w Miotku.

Następnie swój występ na scenie miała Miejska Orkiestra Dęta Miasta Kalety wraz z dziecięcym Zespołem Pieśni i Tańca Kalety, uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Kaletach, a także członkowie Stowarzyszenia Społeczno-Kulturalnego i Klubu Seniora w Miotku. W ramach piątkowego wydarzenia odbyły się także konkursy na najpiękniejszy wianek, a także szukania kwiatu paproci. Podczas pikniku funkcjonował punkt programu czyste powietrze, gdzie wszyscy mogli zapoznać się z możliwościami uzyskania dotacji np. na wymiany źródła ciepła, czy termomodernizacji budynków. Punktem kulminacyjnym Kaletańskiej Nocy Świętojańskiej było widowiskowe, wspólne puszczanie wianków na jezioro, które tak jak w roku ubiegłym, specjalnie na tę okazję przygotowane zostały przez kaletańską firmę Świeczkowy Zawrót Głowy.

Z ramienia władz samorządowych Miasta Kalety w wydarzeniu wziął udział burmistrz Klaudiusz Kandzia, przewodnicząca Rady Miejskiej Janina Perz, wiceprzewodniczący Alojzy Rupik wraz z radnymi, Zygmuntem Mirowskim, Krzysztofem Rogoczem, Dawidem Wolnikiem, Kazimierzem Złotoszem, a także radny powiatowy Eugeniusz Ptak.

Burmistrz Miasta Kalety składa serdeczne podziękowania za pomoc w organizacji wydarzenia kaletańskiej Miejskiej Orkiestrze Dętej pod batutą Mariana Lisieckiego, członkom Stowarzyszenia Społeczno-Kulturalnego na czele z p. Marią Rogocz, Klubu Seniora w Miotku, uczniom Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Kaletach, przedszkolakom i uczniom Zespołu Szkół w Kaletach-Miotku, Ośrodkowi Wypoczynkowemu Zielona Sosna z Panem Józefem Rzepka na czele, firmie Świeczkowy Zawrót Głowy, a także druhom OSP Kalety, którzy czuwali nad bezpieczeństwem wszystkich uczestników.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *