słabe opady deszczu
sobota
Reklama
W Kaletach powstanie aktywne przejście dla pieszych
03 lutego 2020 r. | 07:00
0

Zgodnie z deklaracją Zarządu Powiatu Tarnogórskiego, w bieżącym roku zaprojektowane zostanie i wybudowane aktywne przejście dla pieszych na ul. Paderewskiego w Miotku. Zlokalizowane zostanie na wysokości ul. Ogrodowej.

Miejsce to nie jest przypadkowe, codziennie z przejścia dla pieszych w tym miejscu korzysta bardzo wielu mieszkańców tej okolicy, a szczególnie dzieci zmierzające do szkoły.

Czym jest aktywne przejście dla pieszych? Jest to inteligentny system poprawiający bezpieczeństwo nie tylko pieszych ale również kierowców. Za pomocą specjalnych lampek ostrzega kierowców o pieszych znajdujących się na przejściu, a po zmroku dodatkowo podświetla to miejsce. Budowa takiego przejścia z pewnością wpłynie na poprawę bezpieczeństwa i komfortu wszystkich uczestników ruchu drogowego. Szacunkowy koszt wykonania inwestycji to około 25.000 zł.

Eugeniusz Ptak – radny Powiatu TarnogórskiegoDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *