intensywne opady deszczu
19°
18°
niedziela
Reklama
W Kaletach powstaje kolejna stanica rowerowa
30 września 2020 r. | 07:00
1

Już niedługo na terenie naszego miasta utworzona zostanie kolejna stanica rowerowa. Dzięki przychylności gospodarza terenu – Nadleśnictwa Świerklaniec, zlokalizowana zostanie w leśnictwie Jędrysek na terenie ścieżki edukacyjnej „Pętla z cisem Donnersmarcka”.

Duża, drewniana wiata powstanie na wzór naszej pierwszej stanicy z Truszczycy. Dla miłośników dwóch kółek udostępniona zostanie do końca października tego roku. Środki na realizację tego zadania zabezpieczone zostały już przez radnych na ostatniej sesji Rady Miejskiej w dniu 24 września 2020 r.

Decyzja o budowie kolejnej stanicy podyktowana została potrzebą tworzenia takich miejsc w naszym mieście. Obserwując jak dużą popularnością w Kaletach cieszy się rower jako ulubiony środek transportu, a także stale rosnąca liczba turystów uznano jako zasadne budowę nowego miejsca odpoczynku dla miłośników dwóch kółek. Będzie w niej można usiąść pod daszkiem, posilić się i zrobić sobie przerwę na krótki biwak.

Mamy nadzieję, że nowa stanica rowerowa w Jędrysku przypadnie do gustu mieszkańcom Kalet i gościom przemierzającym dukty Leśnego zakątka Śląska.Jedna odpowiedź do “W Kaletach powstaje kolejna stanica rowerowa”

  1. MO pisze:

    Gdzie i kiedy odbył się przetarg na wykonanie obiektu?

    2
    1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *