zachmurzenie umiarkowane
15°
14°
środa
Reklama
W kaletach pomyślano o kierowcach – nowe parkingi
13 grudnia 2019 r. | 21:25
0

Miotek już ma nowy parking. Wkrótce Miasto rozwiąże także problemy komunikacyjne przy kościele w Jędrysku   

Po zakończeniu pierwszego etapu budowy parkingu przy kościele w Miotku, gdzie w efekcie powstało prawie 30 nowych miejsc parkingowych, Miasto Kalety idąc za ciosem, postanowiło rozwiązać również problemy komunikacyjne przy kościele parafialnym w Jędrysku. Ulica Ks. Rogowskiego od lat boryka się z brakiem miejsc postojowych w tym miejscu, szczególnie w czasie niedzielnych i świątecznych nabożeństw.

Na ostatniej sesji Rady Miejskiej, 25 listopada, radni podjęli uchwałę nr 105/XII/2019 w sprawie wyrażenia zgody na nabycie nieruchomości o powierzchni 0,1422 ha przy ul. Krótkiej, celem wykorzystania działki na stworzenie nowych miejsc postojowych dla samochodów. Zawarcie notarialnej umowy kupna tego terenu zaplanowane jest na styczeń 2020 r. Ogólnodostępne miejsca postojowe będą funkcjonowały już wiosną.

Inwestycja ta przyczyni się nie tylko do poprawy bezpieczeństwa ale przede wszystkim do zmniejszenia zagęszczenia parkujących samochodów na ulicy ks. Rogowskiego i rozwiązania problemów komunikacyjnych na ul. Kochanowskiego, Krótkiej i Rymera. Usprawni to również przejezdność ulicy ks. Rogowskiego, która jest jedną z najdłuższych dróg gminnych w naszym mieście. Zakup tej nieruchomości rozwiąże też problem własnościowy części przedmiotowej działki, która zajęta jest pod drogę publiczną – ul. Krótką.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *