mgła
16°
11°
czwartek
Reklama
W Kaletach odbyła się kolejna konferencja ekologiczna. Tym razem dyskutowano o grzybach
30 sierpnia 2022 r. | 07:14
0

26 sierpnia 2022 r. w kaletańskim Ichtioparku odbyła się konferencja ekologiczna o tematyce mykologicznej. Wydarzenie dofinansowane zostało ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach, na które Miasto Kalety pozyskało dotację.

W konferencji, którą otworzył burmistrz Miasta Kalety Klaudiusz Kandzia, wzięła udział grupa senioralna z terenu naszego miasta, min. członkowie Dziennego Domu Senior Plus, Klubu Seniora z Kalet i Miotka, Stowarzyszenia Społeczno-Kulturalnego, a także Związku Emerytów i Rencistów Koło Kalety.

Uczestnicy konferencji mieli okazję wysłuchać bardzo ciekawej prelekcji na temat grzybów, którą poprowadził najbardziej znany polski grzyboznawca p. Justyn Kołek. Poruszone zostały takie zagadnienia jak m.in. znaczenie grzybów w ekosystemie, dlaczego warto chronić grzyby, a także jak rozpoznać jadalne i trujące gatunki.

Każdy uczestnik otrzymał również kieszonkowy atlas grzybów, który z pewnością każdemu przyda się podczas samodzielnego grzybobrania. Na koniec uczestnicy mieli okazję porozmawiać z prelegentem, a także degustować dania na bazie grzybów.

W wydarzeniu udział wzięli również: Barbara Dziuk – poseł na Sejm RP, Janina Perz – przewodnicząca Rady Miejskiej w Kaletach wraz z radnymi Ireną Nowak, Mirosławą Potempa, Barbarą Przybyła, Grzegorzem Krupa, Alojzym Rupikiem, Antonim Jeżem, Kazimierzem Złotoszem, Jerzym Kloze; Wojciech Kubica – zastępca nadleśniczego Nadleśnictwa Świerklaniec.
Burmistrz Miasta Kalety Klaudiusz Kandzia składa serdeczne podziękowania prelegentowi za wygłoszenie referatu mykologicznego, a także wszystkim uczestnikom za udział w konferencji.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *