pochmurnie
20°
19°
sobota
Reklama
W Kaletach odbył się wieczór poetycki
22 stycznia 2024 r. | 08:07
0

18 stycznia 2024 r. w sali widowiskowej kaletańskiego Domu Kultury odbył się wieczór poetycki połączony z promocją tomiku poezji pt. „Poetyckie Witraże” wydanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Kaletach.

Autorkami wierszy są nasze rodzime poetki, a jednocześnie członkinie grupy poetyckiej WENA działającej przy Miejskim Domu Kultury: p. Małgorzata Brol, p. Laurencja Wons, p. Anna Dudek, p. Grażyna Kłosek, p. Kazimiera Kidawska- Gatys, p. Paulina Wysocka-Morawiec, p. Agata Kostka oraz Marta Mazur – uczennica szkoły podstawowej w Miotku.

Każde z poetek przybliżyły swój dorobek literacki, a także zaprezentowały kilka utworów z najnowszego tomiku. W wydarzeniu wziął udział burmistrz miasta Kalety Klaudiusz Kandzia, przewodnicząca Rady Miejskiej Janina Perz, wiceprzewodniczący Alojzy Rupik wraz z radnymi Ireną Nowak i Mirosławą Potempa.

Promocję tomiku poezji uświetnił występ muzyka p. Grzegorza Matuszka „MatGregor", który na harmonijce ustnej zagrał największe przeboje muzyki klasycznej i rozrywkowej.
Burmistrz Miasta pogratulował wszystkim kaletańskim poetom kolejnego tomiku wierszy, zaznaczając jak ważny udział w życiu kulturalnym naszego miasta ma poezja.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *