intensywne opady deszczu
19°
18°
niedziela
Reklama
W Kaletach odbędzie się kolejna konferencja ekologiczna
17 marca 2022 r. | 18:38
0

Miasto Kalety uzyskało kolejne dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. Tym razem dotacja przeznaczona zostanie na zorganizowanie konferencji ekologicznej o grzybach.

Odbędzie się ona późnym latem na terenie kaletańskiego parku tematycznego Ichtiopark i będzie dedykowana dla grupy Seniorów z Kalet. Głównym celem konferencji będzie poszerzenie wiedzy mykologicznej społeczeństwa poprzez ukazanie znaczenia grzybów w ekosystemie i życiu człowieka.

Wydarzenie ma m.in. na celu także wskazanie prawidłowych praktyk, a także cennych wskazówek dlaczego warto chronić grzyby, jak prawidłowo je zbierać i jak się chronić przed zatruciami.

Materiały merytoryczne jak również nagranie z przebiegu konferencji udostępnione będzie dla wszystkich mieszkańców za pośrednictwem oficjalnej witryny internetowej Miasta Kalety. Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska przyznał na ten cel 6.900 zł dofinansowania.

Zdjęcie z konferencji ekologicznej na temat ochrony pszczół, jaka odbyła się w 2021 r.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *