zamglenia
19°
14°
sobota
Reklama
W 2023 r. nadal będzie funkcjonował bezpłatny publiczny transport zbiorowy w Kaletach
18 stycznia 2023 r. | 05:07
0

W związku z dużym zainteresowaniem i zapotrzebowaniem mieszkańców naszego miasta na autobusowy transport zbiorowy, Burmistrz Klaudiusz Kandzia w 2021 roku rozpoczął procedurę w wyniku której wybrano firmę GTV BUS, która od listopada 2021 r. realizuje bezpłatny transport dla naszych mieszkańców.

Umowa z firmą GTV kończy się w listopadzie br. W związku z dużym zapotrzebowaniem mieszkańców na tą formę transportu podjęto decyzję o jej kontynuacji, w związku z czym w najbliższym czasie zostaną podjęte działania mające na celu wybór przewoźnika na dalszy okres po zakończeniu się obecnej umowy.

Bezpłatny transport funkcjonuje na terenie Gminy Kalety od Drutarni do Miotka, można jednak (za opłatą), podróżować dalej do Tarnowskich Gór czy nawet do Gliwic (z przesiadką).
Po ponad roku można stwierdzić że powyższa inicjatywa cieszy się dużą popularnością mieszańców, którzy mogą swobodnie i bezpłatnie przemieszczać się pomiędzy oddalonymi znacznie od siebie dzielnicami naszego miasta, ponadto jest uzupełnieniem oferty PKP na odcinku Kalety Tarnowskie Góry, szczególnie ważnym dla mieszkańców zamieszkałych z znacznej odległości od stacji kolejowej.

Koszty funkcjonowania bezpłatnego transportu są w 100% pokrywane z budżetu Miasta Kalety, nasze miasto nie może liczyć na wsparcie z rządowego „funduszu autobusowego”, z którego korzystać mogą jedynie gminy wiejskie.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *