pochmurnie
20°
19°
sobota
Reklama
W 2022 roku wały przeciwpowodziowe na Małej Panwi nie zostaną wykoszone
08 listopada 2022 r. | 07:09
0

W związku z prawdopodobnym zagrożeniem powodziowym oraz interwencjami mieszkańców związanymi ze złym stanem wałów przeciwpowodziowych na rzece Mała Panew w Kaletach, Burmistrz Miasta wystąpił z wnioskiem do Wód Polskich o wykoszenie ww. wałów.

Zabieg ten wzmocniłby strukturę wałów oraz odkrył ewentualne szkody powstałe w wyniku działania bobrów, których w tym rejonie odnotowuje się coraz więcej.

Z uwagi na powagę sytuacji, Burmistrz poprosił o potraktowanie sprawy jako pilnej. Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie ze względów finansowych odmówiło wykoszenia wałów w tym roku.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *