słabe opady deszczu
sobota
Reklama
Umowa na budowę remizy strażackiej podpisana
19 września 2022 r. | 21:06
0

W miniony czwartek 15.09.2022 r. w siedzibie Urzędu Miejskiego w Kaletach, w obecności przedstawicieli Powiatowej Straży Pożarnej w Tarnowskich Gór, przewodniczącej Rady Miejskiej w Kaletach Janiny Perz, radnego Kazimierza Złotosza oraz druhów z Kaletańskiej OSP, Burmistrz Klaudiusz Kandzia podpisał umowę z wykonawcą na budowę nowej remizy strażackiej.

Nowa siedziba dla kaletańskich ochotników zlokalizowana zostanie u zbiegu ulic Gwoździa i Leśnej, nieopodal stacji pogotowia ratunkowego. Miejsce to już od dawna miało takie przeznaczenie. Wykonawca firma TIGER-BUD S.C. z Rusinowic podpisując w piątek umowę zobowiązała się wznieść budynek i oddać do użytkowania w ciągu 12 kolejnych miesięcy.

Data ta zbiegnie się z kolejnym ważnym wydarzeniem w historii naszego miasta i funkcjonowaniem ochotniczej jednostki straży, bowiem na rok 2023 przypada 100 lecie działalności naszych ochotników w Kaletach. Przypomnijmy, że środki na realizację tej inwestycji w kwocie 4 496 296,98 zł pochodzą z budżetu miasta Kalety oraz Programu Inwestycji Strategicznych w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *