bezchmurnie
17°
12°
wtorek
Reklama
Udane rajzowanie po kalyckich stanicach
15 czerwca 2021 r. | 21:02
0

W ubiegłą niedzielę, 13 czerwca 2021 r., odbyło się w Kaletach wielkie rodzinne rajzowanie po kalyckich stanicach. Każda z nich, Myśliwska, Donnersmarcka oraz w Truszczycy oferowała wiele atrakcji i niespodzianek.

Mieszkańcy i turyści mogli zwiedzać je od godziny 12.00 do 19.00. W tym czasie stanice odwiedziło przeszło 500 gości. Tyle wydano pamiątkowych kart turystycznych, na których można było zbierać kolorowe pieczątki w każdej stanicy, a później w nagrodę odebrać gadżet rowerowy.

W Stanicy Myśliwskiej gospodarzem było Tyskie Koło Łowieckie KANIA. Myśliwi przygotowali wspaniałą plenerową wystawę zwierząt leśnych, która robiła wrażenie nie tylko na najmłodszych. Można było także skosztować specjałów kuchni myśliwskiej, a także rodzinnie zagrać w gry terenowe. Nieopodal, w Stanicy Donnersmarcka królowały „zwariowane rowery”. Symulator jazdy na rowerze, wyścigówki napędzane rowerowo, a także refleksomierz i precyzjometr okazały się świetną zabawą dla całych rodzin.

W Truszczycy natomiast można było spróbować swoich sił w konkursie wiedzy o ruchu drogowym, a najmłodsi szaleli na ogromnym dmuchańcu. W każdej stanicy można było się posilić oraz nabrać sił przed dalszą wycieczką rowerową.

Rajzowanie po kalyckich stanicach okazało się bardzo udaną imprezą plenerową. Kolejna edycja takiej formy pikniku rodzinnego planowana jest na jesień. Burmistrz Miasta Kalety Klaudiusz Kandzia składa serdeczne podziękowania członkom Tyskiego Koła Łowieckiego KANIA za pomoc w organizacji wydarzenia, a także wszystkim osobom zaangażowanym w realizację tego wydarzenia.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *