bezchmurnie
17°
12°
wtorek
Reklama
Uczennice Szkoły Podstawowej nr 1 w Kaletach laureatkami konkursu „Legendy z Leśnej Krainy Górnego Śląska”
02 lutego 2022 r. | 06:34
0

Konkurs plastyczny „Legendy z Leśnej Krainy Górnego Śląska” został ogłoszony we wrześniu 2021 roku. Nabór prac miał trwać do 8 października, jednak z uwagi na ogromne zainteresowanie wśród najmłodszych mieszkańców LGD, postanowiono przedłużyć go o tydzień.

Popularność konkursu przełożyła się na dużą liczbę złożonych prac literacko -plastycznych – wpłynęło ich aż 245!
Uczestnicy konkursu wykazali się ogromną kreatywnością. Niezwykle trudnym zadaniem było wyłonienie zwycięzców spośród tego morza talentów. Informujemy, że decyzją jury wśród laureatów konkursu plastycznego „Legendy z Leśnej Krainy Górnego Śląska” jest Aleksandra Wolnik, (10 lat) uczennica klasy IV c Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Kaletach. Dla laureatki przygotowano upominek oraz gadżety Stowarzyszenia LGD „Leśna Kraina Górnego Śląska”.

Poziom złożonych prac literacko - plastycznych był na tyle wysoki, że oceniający postanowili dodatkowo przyznać wyróżnienia. Wyróżniona została Faustyna Czaja, (9 lat) uczennica klasy IV c Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Kaletach. Dla niej również przygotowano upominek.

Prace uczniów zostały opublikowane w zbiorze legend z wyłonionymi pracami plastycznymi. Laureaci konkursu już mogą zobaczyć swoje dzieła w druku i dumnie chwalić się ich własną ilustracją w książce. Ponadto 18 uczniów klasy IV c PSP 1 Kalety otrzymało dyplomy i publikacje legend.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *