zamglenia
19°
14°
sobota
Reklama
UM Kalety
Trwają przygotowania do XXII Dni Kalet
13 kwietnia 2022 r. | 07:00
0

Po dwóch latach przerwy spowodowanej pandemią, Miasto Kalety może wreszcie zacząć przygotowania do świętowania tradycyjnych Dni Kalet. W tym roku zaplanowane zostały w terminie 20, 21, 22 maja.

Nie jest już tajemnicą, że gwiazdami tegorocznych Dni Miasta będzie Zespół Blue Cafe oraz Patrycja Markowska. Umowy z tymi artystami zostały podpisane jeszcze przed pandemią w 2019 roku. Gwiazd tych chyba nie trzeba nikomu przedstawiać. Są to artyści wyższego formatu polskiej sceny muzycznej. Przeboje Patrycji takie jak np. „Dzień za dniem”, „Za nas dwoje” albo zespołu Blue Cafe „Do nieba do piekła” okazały się hitami, które podbiły listy przebojów i zna je niemal każdy.

W programie tegorocznych Dni Kalet znajdzie się również tradycyjny turniej rock&rolla, który co roku ściąga do naszego miasta tancerzy z różnych zakątków Polski. Na scenie przewidziano również występy naszych rodzimych artystów na co dzień szlifujących swoje talenty pod dachem Miejskiego Domu Kultury w Kaletach.

Podczas Dni Kalet, świętować będzie także swoje 95-lecie nasza Miejska Orkiestra Dęta. Będzie to bardzo widowiskowy akcent Dni Miasta, który z pewnością przyciągnie nie tylko miłośników muzyki dętej. W specjalnym bloku poświęconym twórczości naszych muzyków, wystąpią zaprzyjaźnione orkiestry krajowe i zagraniczne.

Poza występami scenicznymi planowanych jest wiele atrakcji towarzyszących. Na uwagę zasługiwać będzie na pewno eko-strefa, która powstanie na terenie stadionu miejskiego. Ale o tym już wkrótce. O szczegółach imprezy będziemy informować niebawem.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *