bezchmurnie
14°
11°
niedziela
Reklama
Trwa modernizacja sieci wodociągowych
25 lutego 2020 r. | 07:00
0

W związku z otrzymanym przez miasto Kalety dofinansowaniem na realizację zadania „Modernizacja sieci wodociągowej na obszarze aglomeracji wyznaczonej na terenie Miasta Kalety” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020, trwają prace mające na celu modernizację sieci wodociągowych na terenie naszego miasta.

W tym roku zostaną zmodernizowane sieci wodociągowe w ulicach: Myśliwska, Boczna, Powstańców, Polna, Kilińskiego, Kaczorowskiego, Słoneczna, Zapolskiej i Paderewskiego (ulica boczna). Dodatkowo zostaną zmodernizowane trzy studnie wodomierzowe poprzez wykonanie zdalnego monitoringu natężenia przepływu wody oraz ciśnienia w sieci.

Przedmiotowe zadanie obejmuje również dofinansowanie inwestycji wykonanych w ubiegłych latach takich jak: modernizację sieci wodociągowej w ul. Lubszecka i ul. 1 Maj (w obrębie centrum) oraz modernizację wraz z rozbudową sieci wodociągowej przy Urzędzie Miejskim.

Łączna długość zmodernizowanej sieci wyniesie ok. 2.276 [mb] co w znacznym stopniu poprawi funkcjonowanie systemu sieci wodociągowych na terenie naszego miasta oraz parametry wody dostarczane mieszkańcom.

Przyznana kwota dofinansowania z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego na realizację inwestycji wynosi 1.216.101,02 zł (brutto).Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *