zamglenia
-2°
-4°
czwartek
Reklama
Trwa budowa ścieżki pieszo-rowerowej przy ul. Ofiar Katynia
06 listopada 2023 r. | 18:01
0

Od maja br. w naszym mieście prowadzone są prace związane z budową ścieżki pieszo-rowerowej wzdłuż ul. Ofiar Katynia w Kaletach.

Mimo, że droga ta zarządzana jest przez Powiat Tarnogórski, Miasto Kalety udzieliło wsparcia finansowego na realizację tej inwestycji. 50 procent kosztów tj. około 2.150.000 zł. finansowane jest ze środków budżetu Miasta Kalety.

W ramach tego zadania zostanie przebudowany kilometrowy odcinek drogi od skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 908 (ul. Tarnogórska), aż do ul. Wierzbowej. Na przebudowanym odcinku drogi powstanie ciąg pieszo-rowerowy z nawierzchni bitumicznej o szerokości dwóch metrów oraz zostanie przebudowana jezdnia wraz z towarzyszącą infrastrukturą.

Inwestycja ta z całą pewnością poprawi bezpieczeństwo użytkowników ul. Ofiar Katynia i umożliwi bezpieczne dotarcie z Kalet nad zbiorniki wodne w Zielonej. Zakończenie prac planowane jest na pierwszy kwartał 2024 r.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *