intensywne opady deszczu
19°
18°
niedziela
Reklama
Szlakiem kaletańskich stanic
29 czerwca 2023 r. | 22:31
0

24 czerwca 2023 r. odbył się w Kaletach rajd kolarski szlakiem stanic rowerowych, w którym wzięła udział ponad setka amatorów jazdy na dwóch kółkach. Organizatorem wydarzenia było Miasto Kalety oraz Bytomski Turystyczny Klub Kolarski Catena, którego wiceprezesem zarządu jest mieszkaniec naszego miasta p. Piotr Wicher.

Rajd rozpoczął się w kaletańskim Ichtioparku. Trasa wiodła w większości duktami leśnymi prowadzącymi do stanic rowerowych w Truszczycy oraz Myśliwskiej i Donnersmarcka w Jędrysku. Kolarze zwiedzili także ścieżkę edukacyjną przy Cisie Donnersmarcka.

W każdej stanicy na uczestników czekały niespodzianki. Po ponad 2-godzinnej wyprawie, kolarze wrócili do Ichtioparku, gdzie czekał na nich poczęstunek oraz zabawy i konkursy z nagrodami. Uczestników rajdu powitali na miejscu przewodnicząca Rady Miejskiej Janina Perz oraz wiceprzewodniczący Alojzy Rupik.

Burmistrz Miasta Kalety Klaudiusz Kandzia dziękuje Panu Piotrowi Wicher za inicjatywę zorganizowania w naszym mieście rajdu kolarskiego i promocję Kalet jako gminy przyjaznej rowerzystom.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *