zachmurzenie umiarkowane
środa
Reklama
Szkoły sortują statystyka – rozpoczęcie realizacji projektu partnerskiego
31 stycznia 2020 r. | 07:00
0

Od początku bieżącego tygodnia, w kaletańskich placówkach oświatowych, rozpoczęła się realizacja jednej z aktywności pn. “Szkoły sortują - statystyka”, w ramach projektu partnerskiego “Dobre rady na odpady”, realizowanego przez Miasto Vitkov wraz z Kaletami.

W ramach zadania do szkół przekazane zostały już pojemniki na trzy frakcje odpadów: szkło, plastik i papier. Zadaniem uczniów jest codzienne monitorowanie i prowadzenie statystyki ilości wyrzucanych śmieci w danej fakcji. Na zakończenie projektu powstanie specjalny raport porównujący ilości wyrzucanych odpadów w szkołach w Kaletach i w Vitkovie.

Zadanie realizowane jest z udziałem środków pochodzących z Unii Europejskiej, jakie miasto Vitkov pozyskało ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu INTERREG V-A Republika Czeska – Polska 2014-2020.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *