bezchmurnie
18°
16°
piątek
Reklama
Święto Ryby już za nami
07 września 2023 r. | 22:48
0

W niedzielę, 3 września 2023 r. w kaletańskim parku tematycznym Ichtiopark odbyło się już po raz trzeci Święto Ryby. Organizatorem wydarzenia było Miasto Kalety, Miejski Dom Kultury oraz Polski Związek Wędkarski Koło Kalety.

Już wcześnie rano odbyły się zawody spławikowe strefy południowo zachodniej dla dzieci i młodzieży, natomiast piknik rozpoczął się o godzinie 15.30 koncertem naszej mieszkanki p. Dominiki Ślimok.

Następnie burmistrz Miasta Kalety Klaudiusz Kandzia wraz z przewodniczącą Rady Miejskiej oraz przedstawicielem PZW wręczyli puchary dla zwycięzców zawodów wędkarskich. Burmistrz podziękował także za dotychczasową, owocną pracę długoletniemu gospodarzowi Ichtioparku i jednocześnie prezesowi koła PZW Kalety p. Robertowi Kuder, który ze względów zdrowotnych nie pełni już roli opiekuna tego obiektu.

Zaraz później scena przejęta została przez Radio Piekary, które na żywo prowadziło z kaletańskiego Ichtioparku program Hello Party.
Podczas wydarzenia jedną z największych atrakcji był basen pokazowy z różnymi gatunkami ryb słodkowodnych, a także symulator wędkowania. Dla amatorów ruchu na świeżym powietrzu czekała strefa Rodzinnego Centrum Sportu Koski Trenuje.

Burmistrz Miasta Kalety składa podziękowania dyrektorowi Miejskiego Domu Kultury w Kaletach Marianowi Lisieckiemu, PZW Koło Kalety z wiceprezesem Jerzym Pakułą za współorganizację wydarzenia oraz okręgowej komisji ds. młodzieży przy zarządzie okręgu PZW w Częstochowie.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *