mgła
czwartek
Reklama
Stypendia 2019 w Kaletach rozdane
11 grudnia 2019 r. | 07:14
0

Miasto nagrodziło Stypendiami Burmistrza Miasta Kalety najlepszych uczniów i studentów za szczególne osiągnięcia naukowe, sportowe i artystyczne w roku szkolnym 2018/2019   

9 grudnia 2019 r., odbyła się uroczystość wręczenia stypendiów dla uczniów i studentów za szczególne osiągnięcia naukowe, sportowe i artystyczne w roku szkolnym 2018/2019. Oni też byli najważniejszymi gośćmi gali stypendialnej. To kolejny rok, kiedy Burmistrz docenia osiągnięcia uczniów, motywując ich do dalszej pracy, do rozwijania swoich zdolności i zainteresowań.
Stypendia Burmistrza Miasta Kalety przyznawane są zgodnie z uchwałą nr 183/XXIV/2008 Rady Miejskiej w Kaletach z dnia 2 września 2008 r. z późniejszymi zmianami. Są one wyróżnieniem indywidualnym dla uczniów i studentów, których zdolności i zainteresowania wykraczają poza program szkolny lub program studiów i którzy mogą poszczycić się znaczącymi osiągnięciami naukowymi, artystycznymi lub sportowymi, potwierdzonymi udziałem w konkursach (olimpiadach) szczebla ogólnopolskiego lub międzynarodowego.

Wśród stypendystów za osiągnięcia sportowe znaleźli się: Jakub Pakuła i Radosław Pakuła – za szczególne osiągnięcia w powiatowych i wojewódzkich Turniejach Tenisa Stołowego.

Stypendia naukowe otrzymali:
- Maksymilian Biadacz za zakwalifikowanie się do finału konkursu PIX 2019 w Ogólnopolskich Szkolnych Mistrzostw w Programowaniu,
- Anna Jeż za bardzo dobry wynik w ogólnopolskim konkursie języka angielskiego „FOX”,
- Natalia Kawałko za bardzo dobry wynik w Ogólnopolskim Konkursie Ekologicznym,
- Michał Kolano za zwycięstwo w międzynarodowym konkursie LAG ARENA (projektowanie gier video),
- Natalia Magiera – finalista konkursu przedmiotowego z geografii,
- Emilia Maruszczyk – laureat XVIII konkursu na „Zabawkę fizyczną” oraz wyróżnienie w konkursie szkolnym „Zabawka Elektroniczna”,
- Tomasz Przybyła – laureat w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Mitologicznej,
- Aleksy Walczak – laureat III stopnia ogólnopolskiej olimpiady „O diamentowy indeks AGH” oraz zdobycie bardzo dobrego wyniku w Międzynarodowym Konkursie „Kangur Matematyczny”
- Miłosz Wilk – za zdobycie bardzo dobrego wyniku w Międzynarodowym Konkursie „Kangur Matematyczny”

Stypendium artystyczne otrzymała: Emilia Ślimok – za zwycięstwo w Turnieju „Jednego Opowiadania” w Ośrodku Promocji i Kultury Gaude Mater w Częstochowie, efektem którego wydano cykl opowiadań.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *