pochmurnie
20°
19°
sobota
Reklama
Stopień alarmowy ALFA-CRP na terenie całego kraju
17 lutego 2022 r. | 07:00
0

Premier Mateusz Morawiecki podpisał zarządzenie wprowadzające pierwszy stopień alarmowy CRP. To sygnał dla służb zajmujących się bezpieczeństwem i administracji publicznej do zachowania szczególnej czujności.

Stopień alarmowy obowiązuje od 15 lutego od godz. 23:59 do 28 lutego do godz. 23:59. Stopień ALFA-CRP jest najniższym z czterech stopni alarmowych określonych w ustawie o działaniach antyterrorystycznych.

Oznacza to, że administracja publiczna jest zobowiązana do prowadzenia wzmożonego monitoringu stanu bezpieczeństwa systemów teleinformatycznych. Instytucje publiczne będą m.in. monitorować i weryfikować, czy nie doszło do naruszenia bezpieczeństwa komunikacji elektronicznej. Wszelkie niepokojące i nietypowe sytuacje oraz zagrożenia powinny być zgłaszane Policji za pośrednictwem numeru telefonu 112.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *