bezchmurnie
czwartek
Reklama
Stacja PKP Kalety
07 listopada 2019 r. | 22:37
0

04 listopada 2019 roku, Burmistrz Klaudiusz Kandzia spotkał się Robertem Trojnar - przedstawicielem Centrum Realizacji Inwestycji PKP PLK S.A. z Sosnowca. Podczas spotkania przedstawiciel Centrum Realizacji Inwestycji PKP PLK S.A. przestawił zamierzenia jakie planowane są na interesującym nas odcinku „lot B”

Projektowanie zamierzonych zmian w infrastrukturze kolejowej i drogowej, na odcinku „B” Nakło Śląskie – Kalina, przebiegającego przez Kalety, ma po przeprowadzonym postępowaniu przetargowym rozpocząć się pod koniec bieżącego roku, natomiast rozpoczęcie inwestycji planowane jest na 2023 rok.

Na terenie Kalet, wśród planowanych robót znalazły się: modernizacja torów kolejowych, modernizacja peronów z przystosowaniem dla osób niepełnosprawnych, budowa podziemnego przejścia przy dworcu kolejowym, likwidacja (po wybudowaniu podziemnego przejścia) istniejącej kładki dla pieszych. W kwestiach rozwiązań drogowych planuje się budowę wiaduktu nad torami w km 47,2 oraz likwidację obecnie użytkowanego przejazdu strzeżonego w ciągu ul. 1 Maja.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *