pochmurnie
20°
19°
sobota
Reklama
Środki unijne dla Kalet na termomodernizację
23 stycznia 2020 r. | 07:00
0

Miasto Kalety zawnioskowało o kolejne środki z Unii Europejskiej na termomodernizację. Dziś jest informacja, że po raz kolejny miasto pozyskało wspomnianą dotację. Mowa tu o ponad 480.000,00 zł bezzwrotnej dotacji, które zasili budżet Miasta Kalety.

W ramach niniejszego projektu kompleksowej termomodernizacji zostaną poddane trzy budynki wielorodzinne będące w zasobach Miasta Kalety, przy ul. 1 Maja 21, Fabrycznej 25, Sienkiewicza 9. W budynkach tych przeprowadzone zostaną prace związane z ociepleniem przegród zewnętrznych i wewnętrznych, wymianą stolarki okiennej i drzwiowej, a także izolacją stropów i poddaszy. Prace budowlane zgodnie z założeniami mają się rozpocząć i zakończyć w 2020 roku.

Projekt pn. “Poprawa efektywności energetycznej poprzez kompleksową termomodernizację wielorodzinnych budynków mieszkalnych na terenie miasta Kalety” w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko jest kolejnym zadaniem tego typu realizowanym przez kaletański samorząd, który ma znacząco wpłynąć na poprawę jakości powietrza w naszym mieście. Całkowita wartość projektu to 660.442,98 zł.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *