intensywne opady deszczu
19°
18°
niedziela
Reklama
Sezon na Zielonej zamknięty
10 września 2019 r. | 07:00
0

Początek września to czas, aby już tradycyjnie, podsumować sezon rekreacyjno-turystyczny w Zielonej. W tym roku rozpoczął się on największą imprezą kulturalną jaka corocznie odbywa się w naszym mieście – Dniami Kalet, które pierwszy raz w historii miasta, odbywały się właśnie w tej dzielnicy, nad urokliwymi zbiornikami wodnymi.

Jak się okazało Zielona świetnie nadaje się do organizacji takich imprez. Dodatkowo otoczenie sosnowego lasu, z dala od miejskiego zgiełku, nadały wydarzeniu sielski wręcz charakter.
Zbiorniki wodne, jak co roku, gościły wyjątkowo dużo mieszkańców i turystów. Nie słabnącym zainteresowaniem cieszyły się wypożyczalnie sprzętu wodnego, gdzie można było skorzystać z rowerka wodnego, kajaka lub deski SUP. W tym roku nowością była strefa leżaczków na plaży przy górnym zbiorniku. Nasi mieszkańcy oraz turyści mogli wypożyczyć zestaw składający się z leżaka i parasola i korzystać z uroków wakacyjnego słońca. Wpływy osiągnięte z tej działalności zasilą budżet Miejskiego Domu Kultury w Kaletach.

Niewątpliwie celem nadrzędnym było jak co roku zapewnienie bezpieczeństwa wypoczywających nad zbiornikami. Dzięki przeprowadzonym badaniom jakości wody, która nie budziła zastrzeżeń służb sanitarnych, wytyczone zostało strzeżone miejsce okazjonalnie wykorzystywane do kąpieli. Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa nad bezpieczeństwem wypoczywających w Zielonej czuwało jednocześnie aż dwóch ratowników. W tym sezonie Miasto Kalety przekazało również dodatkowy sprzęt ratowniczy: m.in. megafon, lornetkę, kołowrót, rzutki, żerdzie oraz wyposażoną torbę ratunkową.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *