mgła
czwartek
Reklama
Seniorzy z Ustronia odwiedzili Kalety
11 września 2023 r. | 07:32
0

W dniach 1-3 września 2023 r. w Kaletach gościła 30-osobowa grupa seniorów z partnerskiego miasta Ustroń.

W piątek Miasto Kalety zorganizowało dla swoich gości wizytę w zespole pałacowo-parkowym w Koszęcinie połączoną ze zwiedzaniem siedziby Zespołu Pieśni i Tańca "Śląsk". W godzinach popołudniowych grupa zakwaterowała się w ośrodku wczasowym "Zielona" w Zielonej.

Sobotni poranek upłynął pod znakiem turystyki pieszej. Ustroniacy, wraz z pracownikiem Urzędu Miejskiego, udali się na 9 kilometrową wycieczkę szlakiem Zielona Pętla, który został uwieńczony południową kawą i pączkami. Po południu emeryci wyjechali zwiedzać nasze miasto powiatowe, w którym odbywał się akurat piknik militarny. Ostatni dzień pobytu nasi goście spędzili na "Święcie Ryby" w Ichtioparku, po czym udali się w drogę powrotną do ustrońskiego uzdrowiska.

 Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *