bezchmurnie
18°
16°
piątek
Reklama
Ruszyła budowa ścieżki pieszo-rowerowej
30 maja 2023 r. | 07:17
0

Bezpiecznie rowerem nad zbiorniki wodne w Zielonej – ruszyła budowa ścieżki pieszo-rowerowej przy ul. Ofiar Katynia.

Zarząd Dróg Powiatowych w Tarnowskich Górach rozpoczął prace związane z budową ścieżki pieszo-rowerowej wzdłuż ul. Ofiar Katynia w Kaletach. Wykonawcą inwestycji jest Przedsiębiorstwo Handlowo- Usługowe "LARIX" z Lublińca. W ramach tego zadania zostanie przebudowany kilometrowy odcinek drogi od skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 908 (ul. Tarnogórska), aż do ulicy Wierzbowej.

Na przebudowywanym odcinku drogi powstanie ciąg pieszo-rowerowy z nawierzchni bitumicznej o szerokości dwóch metrów oraz zostanie przebudowana jezdnia wraz z towarzyszącą infrastrukturą. Termin realizacji zadania wynosi jedenaście miesięcy. Łączna wartość inwestycji to 3 931 173,78 zł, z czego Miasto Kalety pokrywa 50% kosztów.

Przedmiotowa inwestycja w dużym stopniu poprawi bezpieczeństwo użytkowników ul. Ofiar Katynia i umożliwi bezpieczne dotarcie z Kalet nad zbiorniki wodne w Zielonej, gdzie w sezonie turystycznym Miasto zapewnia wiele atrakcji dla odwiedzających naszą turystyczną dzielnicę. Inwestycja ta poszerzy również zasób ścieżek rowerowych funkcjonujących w Kaletach.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *