zamglenia
19°
14°
sobota
Reklama
Ruszyła budowa instalacji fotowoltaicznej dla potrzeb Miejskiej Oczyszczalni Ścieków
12 marca 2021 r. | 07:00
0

Rozpoczęły się prace budowlane w ramach inwestycji polegającej na montażu 200 kW instalacji fotowoltaicznej dla potrzeb Miejskiej Oczyszczalni Ścieków w Kaletach.

Umowa prowadzona jest w formule zaprojektuj i wybuduj. W pierwszym etapie zadaniem wykonawcy było zaprojektowanie elektrowni oraz uzyskanie wszystkich niezbędnych uzgodnień celem otrzymania prawomocnego pozwolenia na budowę. Obecnie uporządkowywany jest teren, na którym posadowione zostaną panele fotowoltaiczne.

Projekt realizowany jest z udziałem środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020, na którego realizację Miasto Kalety pozyskało dotację w wysokości 917 568,53 PLN. Produkowany z instalacji prąd będzie wykorzystywany na potrzeby energetyczne Miejskiej Oczyszczalni Ścieków.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *