bezchmurnie
czwartek
Reklama
Rozpoczęła się budowa nowej remizy strażackiej w Kaletach
18 października 2022 r. | 06:59
0

W ubiegłym miesiącu, burmistrz Miasta Kalety Klaudiusz Kandzia podpisał umowę z wykonawcą na budowę nowej remizy strażackiej w naszym mieście, która powstanie u zbiegu ulic Gwoździa i Leśnej.

Prace ruszyły niemal natychmiast. Teren został ogrodzony i zabezpieczony. Aktualnie wytyczony został budynek oraz zalane zostały już jego fundamenty.
Wykonawca firma TIGER-BUD S.C. z Rusinowic zobowiązała się wznieść budynek i oddać do użytkowania w ciągu 12 miesięcy od podpisania umowy. Data ta zbiegnie się z kolejnym ważnym wydarzeniem w historii naszego miasta i funkcjonowaniem ochotniczej jednostki straży, bowiem na rok 2023 przypada 100 lecie działalności naszych ochotników w Kaletach.

Przypomnijmy, że środki na realizację tej inwestycji w kwocie 4.496.296,98 zł pochodzą z budżetu miasta Kalety oraz Programu Inwestycji Strategicznych w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *