mgła
16°
11°
czwartek
Reklama
Rozpoczęcie roku szkolnego w Kaletach
02 września 2019 r. | 22:33
0

Nowy rok szkolny 2019/20 w Kaletach rozpoczął się mszami św. w intencji uczniów, ich rodziców, nauczycieli i pracowników szkół. Następnie obchody kontynuowane były w poszczególnych placówkach szkolnych.

Panie Dyrektor szkół powitały wszystkich po wakacyjnej przerwie i życzyły samych sukcesów w nowym roku szkolnym w szczególności dla uczniów, którzy w tym roku rozpoczynają swoją przygodę z edukacją. W obydwu placówkach uczczono pamięć poległych w związku z przypadającą na 1 września 2019 r. 80 rocznicą wybuchu II Wojny Światowej.

Do słów powitania pierwszoklasistów przyłączył się także burmistrz miasta Klaudiusz Kandzia, który życzył uczniom wytrwałości i samych sukcesów w nauce. Zapewnił rodziców, że ich pociechy będą pobierać naukę pod okiem wyspecjalizowanej kadry pedagogicznej.

W tym roku szkolnym naukę w Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 w Kaletach rozpoczęło 48 pierwszoklasistów, natomiast w Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 w Kaletach Miotku 16.

Ze strony władz samorządowych miasta Kalety, które pełnią funkcję organu prowadzącego, w uroczystościach udział wzięli burmistrz miasta Klaudiusz Kandzia, Przewodnicząca Rady Miejskiej w Kaletach Janina Perz, a także członkowie Komisji Oświaty, Kultury, Sportu, Zdrowia i Spraw Socjalnych Rady Miejskiej: przewodnicząca Irena Nowak oraz radna Mirosława Potempa, Antoni Jeż oraz Jerzy Kloze.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *