mgła
wtorek
Reklama
Remonty infrastruktury powiatowej w mieście Kalety
19 marca 2021 r. | 07:11
0

Wraz z końcem okresu zimowego rozpoczynają się remonty na obiektach będących w zarządzie powiatu tarnogórskiego, zlokalizowanych w mieście Kalety. W pierwszej kolejności zostanie wykonany remont dwóch mostów.

Już od kilku dni trwają prace na dwóch obiektach mostowych: przy ul. 1 Maja (droga powiatowa nr 3311S) i ul. Ofiar Katynia (droga powiatowa nr 2335S). Inwestorem zlecającym roboty, jest Zarząd Dróg Powiatowych w Tarnowskich Górach. Koszt remontu obu mostów to ok. 200 tys. złotych. Zakres prac jest bardzo duży, pozwoli na gruntowną renowację obiektów.

Wykonane zostanie m.in. czyszczenie, konserwacja i malowanie skorodowanych elementów metalowych tj. barierek i poręczy. Czyszczenie i uzupełnienie ubytków w elementach betonowych mostów i zbrojenia. Wykonane zostaną prace przy przepustach oraz w bezpośrednim otoczeniu mostów tj. naprawa przyczółków i skarp udrożnienie rowów. Prace te pozwolą na użytkowanie tych obiektów przez dłuższy, czas bez konieczności dokonywania kolejnych remontów.

Eugeniusz Ptak

Radny Rady Powiatu TarnogórskiegoDodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *