słabe opady deszczu
sobota
Reklama
Remonty infrastruktury powiatowej w mieście Kalety
19 marca 2021 r. | 07:11
0

Wraz z końcem okresu zimowego rozpoczynają się remonty na obiektach będących w zarządzie powiatu tarnogórskiego, zlokalizowanych w mieście Kalety. W pierwszej kolejności zostanie wykonany remont dwóch mostów.

Już od kilku dni trwają prace na dwóch obiektach mostowych: przy ul. 1 Maja (droga powiatowa nr 3311S) i ul. Ofiar Katynia (droga powiatowa nr 2335S). Inwestorem zlecającym roboty, jest Zarząd Dróg Powiatowych w Tarnowskich Górach. Koszt remontu obu mostów to ok. 200 tys. złotych. Zakres prac jest bardzo duży, pozwoli na gruntowną renowację obiektów.

Wykonane zostanie m.in. czyszczenie, konserwacja i malowanie skorodowanych elementów metalowych tj. barierek i poręczy. Czyszczenie i uzupełnienie ubytków w elementach betonowych mostów i zbrojenia. Wykonane zostaną prace przy przepustach oraz w bezpośrednim otoczeniu mostów tj. naprawa przyczółków i skarp udrożnienie rowów. Prace te pozwolą na użytkowanie tych obiektów przez dłuższy, czas bez konieczności dokonywania kolejnych remontów.

Eugeniusz Ptak

Radny Rady Powiatu TarnogórskiegoDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *